foto1
NZP w Chełmie 1
foto1
NZP w Chełmie 2
foto1
NZP w Chełmie 3
foto1
NZP w Chełmie 4
foto1
NZP w Chełmie 5
+48 693 072 755
biuro@nzpchelm.pl

Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie

ul. K.Szymanowskiego 6, 22-100 Chełm

Licznik gości

Dziś 22

Wczoraj 20

W tym tygodniu 42

W tym miesiącu 416

Ogółem 33806

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie

nr konta bankowego
92 2030 0045 1110 0000 0011 3200

Przekaż 1% podatku

ulotka 077

OGŁOSZENIE

Prezes Zarządu Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy w Chełmie zaprasza do składania zapotrzebowań na rok 2023 do następujących projektów:

  1. 1. Zakup sprzętu pszczelarskiego. – wymagana rejestracja sprzedaży bezpośredniej lub rolniczego handlu detalicznego
  1. 2. Zakup leków do zwalczania warrozy – wymagana decyzja o rejestracji pasieki w Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej
  1. 3. Zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej. – wymagana rejestracja sprzedaży bezpośredniej lub rolniczego handlu detalicznego
  1. 4. Zakup pszczół i odkładów pszczelich – wymagana decyzja o rejestracji pasieki w Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej
  1. 5. Analiza jakości miodu – wymagana rejestracja sprzedaży bezpośredniej lub rolniczego handlu detalicznego

Druk zapotrzebowania do pobrania klikając TUTAJ.

TERMIN SKŁADANIA FORMULARZY

- 11 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

 

Zespół do spraw pszczelarstwa przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że w nowej perspektywie wdrożenia projektów „Wsparcie rynku produktów pszczelich” będą obowiązywały następujące procedury:

- KPS w tym interwencje w sektorze pszczelarskim wejdą do realizacji po 1 stycznia 2023 roku.

- w pierwszej kolejności Ministerstwo planuje uruchomić trzy działania pomocowe: zakup sprzętu do gospodarki pasiecznej, zwalczanie warrozy i zakup pszczół.

- pozostałe działania pomocowe byłyby uruchamiane sukcesywnie w dalszej (tutaj nie uzyskaliśmy konkretnej daty) kolejności.

- wszystkie wnioski o przyznanie pomocy oraz korespondencja prowadzona  z ARiMR ma się odbywać TYLKO w formie elektronicznej.

- publikacje i ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie pomocy  planuje się podać z wyprzedzeniem miesięcznym od daty możliwości ich składania. Następnie pszczelarze za pomocą organizacji pszczelarskiej lub  indywidualnie będą mieli (tutaj nie określono dokładnie jeszcze czasu – jest mowa o około 2 tygodniach) czas na złożenie do ARiMR wniosku o przyznanie  pomocy w ramach poszczególnych działań.

- Organizacje i Pszczelarzy nie będzie obowiązywał stan rodzin pszczelich na dzień 30 września poprzedniego roku jak było do tej pory tylko deklarowany stan na dzień złożenia wniosku do ARiMR.

- w każdym z tych działań pszczelarz korzystający z pomocy będzie musiał posiadać numer producenta rolnego EP (pszczelarze którzy korzystali z pomocy ARiMR do przezimowanych rodzin taki numer już posiadają składał wniosek o jego nadanie z pierwszym wnioskiem o pomoc do przezimowanych rodzin – „20 zł do rodziny”)

- w działaniach pomocowych dotyczących sprzętu i zakupu pszczół (dotyczy pszczelarzy posiadających powyżej 10 pni pszczelich), zgodnie z zatwierdzonym KPS, będzie obowiązek posiadania numeru z rejestru (lub innego numeru identyfikacyjnego) Sprzedaży Bezpośredniej lub Rolniczego Handlu Detalicznego. Ponadto, zostanie ustalona (wzorem lat ubiegłych) lista sprzętu pszczelarskiego podlegającego refundacji.

Biuro Nadbużańskiego Związku Pszczelarzy w Chełmie będzie służyło pomocą w elektronicznej korespondencji z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Z pszczelarskim pozdrowieniem

Sławomir Padowski

REKLAMA

POLECAMY

logo pszczoly

LOGO LSZYouTube